Australian Representative History

In this section 

 

Year

Men

Women

2012

BRONZE MEDAL Australian Olympic Women’s Team (London –United Kingdom) – Suzy Batkovic, Abby Bishop, Elizabeth Cambage, Kristi Harrower, Lauren Jackson, Rachel Jarry,  Kathleen MacLeod, Jenna O’Hea, Samantha Richards, Jennifer Screen, Belinda Snell, Laura Summerton (Hodges)

Australian Youth U17 Women’s Team (World Championships – Netherlands) – Louise Brown, Tiana Mangakahia, Carly Turner, Abigail Wehrung

Australian Olympic Men’s Team (London –United Kingdom) - David Andersen, Aron Baynes, Matthew Dellavedova, Adam Gibson, Joe Inglis, Alek MAric, Patrick Mills, Brad Newley, Matthew Neilsen 

SILVER MEDAL Australian Youth U17 Men’s Team (World Championships – ) – Mirko Djeric, Dante Exum, Joshua Derksen

2011

Australian Junior Women’s Team(World Championships - Chile)  - Rebecca Allen, Sara Blicavs, Alexandra Bunton, Rebecca Cole, Madeleine Garrick, Kerryn Harrington, Ashleigh Karaitianna, Carley Mijovic, Nadeen Payne, Tayla Roberts, Gretel Tippett

Australian Junior Men’s Team (World Championships - Latvia) – Jackson Aldridge, Mitchell Creek, Anthony Drmic, Hugh Greenwood, Igor HAdziomerovic, Mitchell McCarron, Owen Odigie, Lewis Thomas, Daniel Trist 

2010

Australian Youth U17 Women’s Team (World Championships – France) – Sara Blicavs, Alex Bunton, Tessa Lavey, Carley Mijovic, Nadeen Payne, Tayla Roberts, Gretel Tippett, Olivia Thompson

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s Team Oceania World Qualification Series ( New Zealand) – Alex Bunton, Rebecca Cole, Madeleine Garrick, Kerryn Harrington, Jillian Haughton, Nicole Seekamp, Olivia Thompson

Australian Senior Women’s Team (World Championships – Czech Republic) – Abby Bishop, Elizabeth Cambage, Hollie Grima, Kristi Harrower, Lauren Jackson, Jenna O’Hea, Erin Phillips, Samantha Richards, Belinda Snell, Penny Taylor, Marianna Tolo

Australian Youth U17 Men’s Team (World Championships – Germany) – Owen Odigie

GOLD MEDAL Australian Junior Men’s Team Oceania World Qualification Series ( New Zealand) – Jackson Aldridge, Mitchell Creek, Anthony Drmic, Hugh Greenwood, Igor Hadziomerovic, Jackson Hussey, Mitchell McCarron, Owen Odigie, Lewis Thomas

Australian Senior Men’s Team (World Championships - Turkey) - David Andersen, Aron Baynes, Adam Gibson, Joe Inglis, Alek Maric, Steven Markovic, Damian Martin, Patrick Mills, Matthew Neilsen, Brad Newley 

2009

GOLD MEDAL Australian Senior Women's Team Oceania World Qualifications Series - Australia/New Zealand Eva Afeaki, ,Elizabeth Cambage, Rohanee Cox, Elyse Penaluna, Jessica Fley, Hollie Grima, Elyse Penaluna, Alicia Poto, Samantha Richards, Marianna Tolo, Carly Wilson,

Australian Junior Women’s Team(World Championships - Thailand) Elizabeth Cambage, Stephanie Cumming, Bree Farley, Kerryn Harrington, Jillian Haughton, Kelsey Ireland, Rachel Jarry, Ashleigh Karaitiana, Alice Kunek, Tess Madgen, Rosie Moult

Australian Senior Men’s Team Oceania World Qualifications Series – Australia/New Zealand Aron Baynes, Matthew Dellavedova, Oscar Forman, Adam Gibson, Joe Ingles, Nathan Jawai, Damian Martin, Brad Newley, Andrew Ogilvy

Australian Junior Men’s Team (World Championships - New Zealand) Ryan Broekhoff, Jason Cadee, Matthew Dellavedova, Cody Ellis, Hugh Greenwood, Shane Harris-Tunks, Matthew Hodgson,Brock Motum, Jorden Page, Christian Salecich, Mitchell Young

2008

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s Team Oceania World Qualification Series  - Elizabeth Cambage, Stephanie Cumming, Bree Farley, Kate Gaze, Kerryn Harrington, Kelsey Ireland, Rachel Jarry, Alice Kunek, Tess Madgen, Rosie Moult, Kate Oliver, Caitlin Rowe

SILVER MEDAL Australian Olympic Women’s Team (Beijing- China) Suzy Batkovic, Tully Bevilaqua, Rohanee Cox, Kristi Harrower, Lauren Jackson, Erin Phillips, Natalie Porter, Emma Randall, Jenni Screen, Belinda Snell, Laura Summerton, Penny Taylor

GOLD MEDAL Australian Junior Men’s Team Oceania World Qualification Series Todd Blanchfield, Ryan Broekhoff, Matthew Dellavedova, Cody Ellis, Hugh Greenwood, Shane Harris-Tunks, Brock Motum, Jorden Page, Christian Salecich, Mitchell Young 

Australian Olympic Men’s Team (Beijing – China) David Andersen, Andrew Bogut, Joe Ingles, Patrick Mills, Mathew Neilsen, Brad Newley, Glen Saville,

 

2007

Australian Junior Women’s Team (World Championships – Slovak Republic)Abby Bishop, Katie Rae Ebzery, Cayla Francis, Kate Gaze, Nicole Hunt, Jaimee Kennedy, Molly Lewis, Elouise Manou, Nikita-Lee Martin, Mia Newley, Rebecca Schatz, Marianna Tolo,

SILVER MEDAL Australian Young Women’s Team (World Championships – Russia) Abby Bishop, Renae Camino, Mikaela Dombkins, Rebecca Duke, Cayla Francis, Rachel Herrick, Kathleen Macleod, Jenna O’Hea, Elyse Pennaluna

GOLD MEDAL Australian Senior Women’s Team Oceania World Qualifications Series – New Zealand Alicia Poto, Renae Camino, Samantha Richards, Carly Wilson, Michelle Brogan, Emily McInerney, Rohanee Cox, Abby Bishop, Marianna Tolo, Emma Randall, Natalie Porter, Kathleen Macleod

Australian Junior Men’s Team (World Championships – Serbia) Benjamin Dowdell, Cameron Gliddon, Daniel Jackson, Daniel Johnson, Benjamin Louis, Patrick Mills, Andrew Ogilvy, Shannon Seebohm, Benjamin Smith

 GOLD MEDAL Australian Senior Men’s Team Oceania World Qualifications – Australia David Andersen, Adam Gibson, Wade Helliwell, Russell Hinder, Jacob Holmes, Joe Ingles, Luke Kendall, Patrick Mills, Brad Newley, Damian Ryan, Glen Saville, Luke Schenscher, Jason Smith

 

2006

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s Team Oceania World Qualification Series: Abby Bishop, Katie Rae Ebzery, Cayla Francis, Jaimee Kennedy, Emma Langford, Molly Lewis, Elouise Manou, Nikita-Lee Martin, Mia Newley, Rebecca Schatz, Marianna Tolo

GOLD MEDAL Australian Senior Women’s Team (Commonwealth Games- Australia): Hollie Grima, Jacinta Hamilton, Lauren Jackson, Jae Cross (Kingi), Emily McInerny, Erin Phillips, Jennifer Screen, Belinda Snell, Laura Summerton, Allison Tranquilli, Jenny Whittle, Carly Wilson

GOLD MEDAL Australian Senior Women’s Team (World Championships – Brazil): Hollie Grima, Kristi Harrower, Lauren Jackson, Emily McInerny, Erin Phillips, Emma Randall, Jennifer Screen, Belinda Snell, Penny Taylor, Laura Summerton, Jenny Whittle

GOLD MEDAL Australian Junior Men’s Team Oceania World Qualification Series:  Daniel Jackson, Benjamin Louis, Patrick Mills, Andrew Ogilvy, Shannon Seebohm, Benjamin Smith

 GOLD MEDAL Australian Senior Men’s Team (Commonwealth Games – Australia):  Neil Mottram, Jacob Holmes, Brad Newley, Tony Ronaldson, Sam McKinnon

 Australian Senior Men’s Team (World Championships – Japan): Andrew Bogut, Aaron Bruce, Wade Helliewell, Daniel Kickert, Sam McKinnon, Brad Newley

 

2005

Australian Junior Women’s Team (World Championships – Tunisia): Abby Bishop, Renae Camino, Caitlin Cunningham, Mikaela Dombkins, Rebecca Duke, Christina Fox, Jamie Lee Samuels, Kathleen Macleod, Lisa Scaglia, Rebecca Schatz, Melissa Smith, Louella Tomlinson

Australian Young Men’s Team (World Championships – Argentina): Ben Allen, Aaron Bruce, Rhys Carter, Adam Gibson, sam Harris, Brad Hill, Blagoj Janev, Nathan Jawai, Matthew Knight, Aleksander Maric, Stephen Markovic, Brad Newley

2004

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s Oceania World Qualification Series: Renae Camino, Rebecca Duke, Christina Fox, Rachel Herrick, Kathleen Macleod, Jenna O’Hea, Elyse Penaluna, Melissa Smith

SILVER MEDAL  Australian Olympic Women’s Team (Athens – Greece) : Suzy Batkovic, Sandy Brondello, Trish Fallon, Kristi Harrower, Lauren Jackson, Natalie Porter, Alicia Poto, Belinda Snell, Laura Summerton, Penny Taylor, Allison Tranquilli

GOLD MEDAL  Australian Young Men’s Oceania World Qualification Series : Aaron Bruce, Adam Gibson, Brad Hill, Blagoj Janev, Aleksander Maric, Brad Newley, Mitch Selwood, Greg Vanderjagt, Lucas Walker

Australian Olympic Men’s Team (Athens – Greece): David Andersen, Andrew Bogut, Shane Heal, Brett Maher, Matthew Neilsen, Tony Ronaldson, Glen Saville

 

2003

Australian Young Women’s Team (World Championships – Croatia): Monique Bowley, Jessica Foley, Hollie Grima, Shelley Hammonds, Brianna Hennessey, Emma Randall, Gabrielle Richards, Samantha Richards, Laura Summerton, Carly Wilson, Kelly Wilson

Australian Senior Women’s Team (Oceania Championship Series): Suzy Batkovic, Trisha Fallon, Hollie Grima, Natalie Porter, Alicia Poto, Belinda Snell, Laura Summerton, Allison Tranquilli, Kristen Veal

Australian Senior Men’s Team (Oceania Championship Series): David Andersen, Stephen Black, Shane Heal, Matthew Neilsen, Tony Ronaldson, Glen Saville

 

2002

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s World Qualification Series: Eva Afeaki, Katie Davis, Hollie Grima, Gabrielle Richards, Shelley Hammonds, Laura Summerton, Jessica Mahony, Carly Wilson, Brianna Hennessey, Jennifer Screen

SILVER MEDAL Australian Senior Women’s Team (World Championships – China):  Suzy Batkovic, Michelle Brogan, Sandra Brondello, Trisha Fallon, Hollie Grima, Kristi Harrower, Jae Kingi, Lauren Jackson, Laura Summerton, Penny Taylor, Allison Tranquilli, Jenny Whittle

GOLD MEDAL Australian Junior Men’s World Championship Qualification Series : Andrew Bogut, Rhys Carter, Damian Martin, Sam Harris

Australian Senior Men’s Team: Brett Maher, Scott McGregor, Matthew Neilsen, Glenn Saville, Luke Schenscher

 

2001

Australian Junior Women’s World Championship – Czech Republic: Nicole Carr, Jessica Foley, Hollie grima, Jacinta Hamilton, Shelley Hammonds, Jessica Mahony, Deanne Ranford, Jennifer Screen, Laura Summerton, Carly Wilson, Georgia Woodyard

Australian Senior Women’s Team: Suzy Batkovic, Tracey Braithwaite, Michelle Brogan, Narelle Fletcher, Shelley Hammonds, Joanne Hill, Jae Kingi, Emily McInerny, Alison O’Dwyer, Natalie Porter, Belinda Snell, Eleanor Sharp, Deanna Smith, Carla Porter (Boyd), Penny Taylor, Allison Tranquilli (Cook), Kristen Veal, Jenny Whittle

Australian Junior Men’s 22 & Under World Championships - Japan: David Adnersen, Stephen Black, Andrew Latimer, Andrew Looke, Neil Mottram, Adam Quick, Andrew Rice, Luke Schenscher, Bradley Sheridan, Marcus Wright

 

2000

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s World Qualification Series: Nicole Carr, Jessica Foley, Hollie Grima, Jacinta Hamilton, Shelley Hammonds, Jessica Mahony, Deanne Ranford, Laura Summerton, Carly Wilson

SILVER MEDAL Australian Olympic Women’s Team (Sydney-Australia) : Carla Porter (Boyd), Michelle Griffith (Brogan), Sandra Brondello, Trisha Fallon, Kristi Harrower, Joanne Hill, Lauren Jackson, Shelley Sandie (Gorman), Jenny Whittle

GOLD MEDAL Australian Junior Men’s Team 22 & Under (World Championships Qualification Series):  David Andersen, Stephen Black, Ian Crosswhite, Jacob Holmes, Andrew Latimer, Neil Mottram, Andrew Rice, Bradley Sheridan, Ban Tatulli

Australian Olympic Men’s Team(Sydney-Australia): Mark Bradtke, Shane Heal, Luc Longley, Brett Maher, Andrew Vlahov

 

1999

Australian Senior Women’s Team: Suzy Batkovic, Sandra Brondello, Rohanee Cox, Trisha Fallon, Kristi Harrower, Joanne Hill, Lauren Jackson, Carla Porter (Boyd), Alicia Poto, Gina Stevens, Penny Taylor, Allison Tranquilli (Cook), Kristen Veal, Jenny Whittle

Australian Junior Men’s Team (World Championships – Portugal): David Andersen, Stephen Black, Justin Brown, Andrew Latimer,  Andrew Looke, Adrain Majstrovich, Andrew Rice, Bradley Sheridan, Brendon Clowry, Adam Quick, Luke Spencer-Gardner

Australian Senior Men’s Team: Mark Bradtke, Frank Drmic, Simon Dwight, Luc Longley, Brett Maher, Matthew Neilsen, Tony Ronaldson, Andrew Vlahov

1998

BRONZE MEDAL Australian Senior Women’s Team (World Championships – Germany):  Sandra Brondello, Allison Tranquilli (Cook), Michelle Griffith (Brogan), Kristi Harrower, Joanne Hill, Lauren Jackson, Carla Porter (Boyd), Jenny Whittle

Australian Junior Men’s Team (World Qualification Series): David Andersen, Stephen Black, Andrew Latimer, Jonathon Lee, Andrew Looke, Adrian Majstrovich, Andrew Rice,  Kurt Russell, Bradley Sheridan

Australian Senior Men’s Team (World Championships – Greece): Frank Drmic, Simon Dwight, Shane Heal, Brett Maher, Tony Ronaldson, Andrew Vlahov

1997

SILVER MEDAL Australian Junior Women’s Team (World Championships – Brazil): Tracey Braithwaite, Rohanee Cox, Chika Emeagi, Desiree Glaubitz, Lauren Jackson, Narelle Lindsay, Emily McInerny, Alicia Poto, Penny Taylor, Kristen Veal, Samantha Woosnam

 

GOLD MEDAL Australian Junior Men’s Team (U23 World Championships – Australia): Frank Drmic, Phil Doherty, Simon Dwight, Brendan Mann, Scott McGregor, Bradley McKinnon, Matthew Neilsen, Aaron Trahair.

Australian Senior Men’s Team: Brett Maher, Scott McGregor, Patrick Reidy, Tony Ronaldson, Aaron Trahair

1996

BRONZE MEDAL Australian Olympic Women’s Team:  Carla Porter (Boyd), Michelle Griffith (Brogan), Sandra Brondello, Michelle Cleary (Chandler), Allison Tranquilli (Cook), Trisha Fallon, Shelley Sandie (Gorman), Fiona Robinson, Jenny Whittle

Australian Olympic Men’s Team: Mark Bradtke, Shane Heal, Brett Maher, Patrick Reidy, Tony Ronaldson, Aaron Trahair

 

1995

Australian Junior Women’s Team: Kellie Abrams, Tracey Braithwaite, Chika Emeagi, Kate Hogan, Narelle Lindsay, Emily McInerny, Eleanor Sharp

Australian Senior Women’s Team:  Carla Porter (Boyd), Michelle Griffith (Brogan), Sandra Brondello, Allison Tranquilli (Cook), Trisha Fallon, Shelley Sandie (Gorman), Joanne Hill, Fiona Robinson, Gina Stevens, Jenny Whittle

SILVER MEDAL Australian Junior Men’s Team (World Championships – Greece):   Philip Doherty, Frank Drmic, Simon dwight, Craig McAndrew, Scott McGregor, Bradley McKinnon, Nikola Mirich, Glen Saville, Matthew Shanahan, Aaron Trahair

Australian Senior Men’s Team: Shane Heal, Brett Maher, Tony Ronaldson, Aaron Trahair

1994

Australian Senior Women’s Squad (World Championships – Australia): Carla Porter (Boyd), Michelle Griffith (Brogan), Sandra Brondello, Allison Tranquilli (Cook), Sally Phillips (Crowe), Trisha Fallon, Shelley Sandie (Gorman), Kristi Harrower, Joanne Hill, Jodie Murphy, Karen Smith, Gina Stevens, Jenny Whittle

Australian Senior Men’s Squad: Lachlan Armfield, Chris Blakemore, David Close, Andrew Goodwin, Shane Heal, Darren Lucas, Brett Maher, Matthew Reece, Patrick Reidy, Tony Ronaldson, Phil Smythe, Trevor Torrance, Andrew Vlahov

1993

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s Team (World Championships – Korea):  Carla Porter (Boyd), Michelle Griffith (Brogan), Michelle Cleary (Chandler), Sally Phillips (Crowe), Maryanne Briggs (Di Francesco), Kristi Harrower, Joanne Hill, Laura Howlett, Nerida Jeffrey, Gina Stevens, Samantha Tomlinson, Jenny Whittle

Australian Junior Men’s Team (World Championships – Spain): Matthew Alexander, Chris Carroll, David Close, Brendan Le Gassick, Brett Maher, Matthew Witlowski

Australian Senior Men’s Team: Chris Blakemore, Andrew Goodwin, Shane Heal, Brett Maher, Patrick Reidy,Tony Ronaldson, Andrew Vlahov

1992

Australian Junior Women’s Team (World Championship Qualification):Michelle Griffith (Brogan), Michelle Cleary (Chandler), Nerida Jeffery, Samantha Tomlinson, Maryanne Briggs (Di Francesco), Sally Phillips (Crowe), Belinda van der Ploeg, Joanne Hill, Kristi Harrower, Jenny Whittle

Australian Senior Women’s Team (Olympic Qualification Series): Michelle Griffith (Brogan), Sandra Brondello, Allison Tranquilli (Cook), Trisha Fallon, Shelley Sandie (Gorman), Joanne Metcalfe (Moyle), Karen Smith, Jenny Whittle

Australian Olympic Men’s Team: Mark Bradtke, Shane Heal, Luc Longley, Andrew Vlahov

 

1991

GOLD MEDAL Australian Junior Women’s Team (Olympic Youth Rally – Spain): Michelle Griffith (Brogan), Sally Phillips (Crowe), Nerida Jeffrey, Samantha Tomlinson,Maryanne Briggs (Di Francesco), Laura Howlett, Jenny Whittle

Australian Senior Women’s Team: Michelle Griffith (Brogan), Sandra Brondello, Allison Tranquuilli (Cook), Trisha Fallon, Shelley Sandie (Gorman), Joanne Metcalfe (Moyle), Jodie Murphy, Anne Furlong (Robilliard), Karen Smith, Jenny Whittle

Australian Junior Men’s Team (World Championship – Canada, Olympic Youth Rally – Spain):  Matthew Alexander, Lachlan Armfield, Chris Carroll, David Close, Brendan Le Gassick, Brett Maher, Patrick Reidy, Blair Smith, Tony Ronaldson, Andrew Goodwin

Australian Senior Men’s Team: Mark Bradtke, Shane Heal, Tim Morrissey, Patrick Reidy,Andrew Vlahov

 

1990

Australian Junior Women’s Team: Michelle Griffith (Brogan), Allison Tranquilli, Sally Phillips (Crowe), Trisha Fallon, Renae Fegent, Toni Gabelish, Narelle McConnell, Jodie Murphy, Jenny Whittle

Australian Senior Women’s Team: Renae Fegent, Sandra Brondello, Tracey Browning, Shelley Sandie (Gorman), Lucille Hamilton, Joanne Metcalfe (Moyle), Jenny Evans (Reisener)

Australian Junior Men’s Team: Matthew Alexander, Lachlan Armfield, David Close, Andrew Goodwin, Craig Irvine, Brendan Le Gassick, Brett Maher, Cory Reader, Patrick Reidy, Tony Ronaldson,Blair Smith

Australian Senior Men’s Team (World Championships – Argentina): Mark Bradtke, David Graham, Luc Longley, Tim Morrissey, Andrew Vlahov

1989

Women’s Team (World Championships – Spain) : Natasha Bargeus, Michelle Gubbels, Shelley Sandie (Gorman), Lucille Hamilton, Narelle McConnell, Joanne Metcalfe (Moyle), Anne Furlong (Robilliard), Julie Clarke (Wilts)

Australian Senior Women’s Team: Sandra Brondello, Donna Brown (Quinn), Shelley Sandie (Gorman), Joanne Metcalfe (Moyle), Anne Furlong (Robilliard), Jenny Evans (Reisener), Debbie Slimmon

Australian Junior Men’s Team: Lachlan Armfield, Leigh Cleary, David close, Matthew Dodson, Andrew Goodwin, Brendan Le Gassick, Brett Maher, Matthew Reece, Patrick Reidy, Tony Ronaldson

Australian Senior Men’s Team: Mark Bradtke, David Graham, Andrew Goodwin, Shane Heal, Luc Longley, Darren Lucas, Tim Morrissey, Tony Ronaldson, Trevor Torrance, Andrew Vlahov

 

1988

Australian Junior Women’s Team: Natasha Bargeus, Shelley Sandie (Gorman), Lucille Hamilton, Julie Morton, Joanne Metcalfe (Moyle), Anne Furlong (Robilliard)

Australian Olympic Women’s Team: Sandra Brondello, Donna Brown (Quinn), Shelley Sandie (Gorman), Debbie Slimmon

Australian Olympic Men’s Team: Mark Bradtke, Luc Longley, Andrew Vlahov

 

1987

Australian Senior Women’s Team: Sandra Brondello, Donna Brown (Quinn), Shelley Sandie (Gorman), Fiona Robinson

Australian Junior Men’s Team (World Championships-Italy): Tony Boniello, Mark Bradtke, Martin Clarke, Shane Froling, Warrick Giddey, Shane Heal, Peter Hill, Luc Longley, John Stelzer, Andrew Vlahov, Paul Zadow

Australian Senior Men’s Team: Mark Bradtke, Simon Cottrell, David Graham, John Stelzer, Andrew Vlahov

1986

Australian Junior Women’s Team: Fiona Robinson, Anne Robilliard, Sandra Brondello, Karen Smith, Joanne Moyle, Nina Cass, Jenny Reisener

Australian Senior Women’s Team (World Championships – USSR): Donna Brown (Quinn), Sue Geh, Bronwyn Marshall, Marisa Rowe

Australian Junior Men’s Team: Mark Bradtke, Martin Clarke, Scott Croll, Shane Froling, Warrick Giddey, Peter Hill, Mark Holder, Luc Longley, John Stelzer

Australian Senior Men’s Team (World Championships – Spain):  Simon Cottrell, Mark Dalton

1985

Australian Junior Women’s Team: Fiona Glidden, Debbie Slimmon, Linda Muir (Smith), Lisa Logue (Vlahov)

Australian Senior Women’s Team: Sue Geh, Donna Brown (Quinn), Marisa Rowe

Australian Senior Men’s Team: Simon Cottrell, Mark Dalton

 

1984

Australian Olympic Women’s Team: Sue Geh, Bronwyn Marshall, Donna Brown (Quinn)

Australian Junior Men’s Team: David Graham, David Ingham, Graham Kubank, Darren Lucas, Trevor Torrance

Australian Olympic Men’s Team: Mark Dalton

1983

Australian Senior Women’s Team (World Championships – Brazil): Bronwyn Marshall

 

Australia Junior Men’s Team (World Championships-Spain): Ned Coten, Simon Cottrell, Mark Dalton, Brett Flanigan, Karl Luke, Tim Morrissey, Mark Sinderberry, Peter Wain, Eric Watterson

Australian Senior Men’s Team : Mark Dalton, Peter Wain

1982

 

Australian Junior Men’s Team: Simon Cottrell, Mark Dalton, Brett Flanigan, Karl Luke, Tim Morrissey, Peter  Wain, Bill Ward

1980/81

 

Australian Junior Men’s Team: Simon Cottrell, Brett Flanigan, Bill Ward

Follow us on

follow us on facebook follow us on youtube Social Hub follow us on twitter